Společnost Starmon

je zařazena do seznamu

odborných dodavatelů

dotačního programu

zelená úsporám

obrazek obrazek2 obrazek3 obrazek4 obrazek5 obrazek6 obrazek7
  logo-oknaeu

  logo-slovaktual

  logo-roto

  logo-isotra      logo-vbh

IV 68mm eurookna

ze smrku či meranti s izolačním dvojsklem

Dřevěná okna z třívrstvého lepeného hranolu 68 mm (smrk nebo meranti) osazená izolačními dvojskly s Ug = 1,1 W/m2K s nerezovým distančním rámečkem či teplým meziskelním rámečkem TGI (v šedé, světle hnědé či tmavě hnědé barvě) se vyznačují výbornými tepelně izolačními schopnostmi s významným omezením rizika povrchových kondenzací. Standardně instalované vnitřní naléhávkové těsnění zabezpečuje vysokou odolnost oken proti zatékání, kvalitní celoobvodové kování MACO (včetně mikroventilace i pojistky proti chybné manipulaci) umožňuje jejich velmi snadné a pohodlné užívání. Povrchová úprava (v široké barevné škále) je prováděna vysoce kvalitními lazurovacími či krycími vodou ředitelnými akrylátovými barvami SIKKENS, jakož i falcovou část křídla či rámu ochraňující rámové a křídlové okapnice DONAU významně přispívají k prodloužení životnosti celého výrobku.

IV 78mm eurookna

ze smrku či meranti s izolačním dvojsklem či trojsklem

Dřevěná okna z čtyřvrstvého lepeného hranolu 78 mm (smrk nebo meranti) osazená izolačními dvojskly s Ug = 1,1 Wm2K či osazená izolačními trojskly s Ug = 0,8 nebo 0,6 W/m2K s nerezovým distančním rámečkem či teplým meziskelním rámečkem TGI (v šedé, světle hnědé či tmavě hnědé barvě) se vyznačují výbornými tepelně izolačními schopnostmi s významným omezením rizika povrchových kondenzací. Standardně instalované středové i vnitřní naléhávkové těsnění zabezpečuje vysokou odolnost oken proti zatékání, kvalitní celoobvodové kování MACO (včetně mikroventilace i pojistky proti chybné manipulaci) umožňuje jejich velmi snadné a pohodlné užívání. Povrchová úprava (v široké barevné škále) je prováděna vysoce kvalitními lazurovacími či krycími vodou ředitelnými akrylátovými barvami SIKKENS, jakož i falcovou část křídla či rámu ochraňující rámové a křídlové okapnice SPREE významně přispívají k prodloužení životnosti celého výrobku.IV 88mm eurookna

ze smrku či meranti s izolačním dvojsklem či trojsklem

Dřevěná okna z čtyřvrstvého lepeného hranolu 88 mm (smrk nebo meranti) osazená izolačními dvojskly s Ug = 1,1 W/m2K či osazená izolačními trojskly s Ug = 0,8 nebo 0,6 W/m2K s nerezovým distančním rámečkem či teplým meziskelním rámečkem TGI (v šedé, světle hnědé či tmavě hnědé barvě) se vyznačují výbornými tepelně izolačními schopnostmi s významným omezením rizika povrchových kondenzací. Standardně instalované středové i vnitřní naléhávkové těsnění zabezpečuje vysokou odolnost oken proti zatékání, kvalitní celoobvodové kování MACO (včetně mikroventilace i pojistky proti chybné manipulaci) umožňuje jejich velmi snadné a pohodlné užívání. Povrchová úprava (v široké barevné škále) je prováděna vysoce kvalitními lazurovacími či krycími vodou ředitelnými akrylátovými barvami SIKKENS, jakož i falcovou část křídla či rámu ochraňující rámové a křídlové okapnice SPREE významně přispívají k prodloužení životnosti celého výrobku.

Dále se otvírá pole pro použití celé řady bezpečnostních a komfort zvyšujících prvků. Je-li okno typu IV 78 přechodem mezi typem IV 68 a IV 88, pak okna typu IV 88 splňují nejvyšší požadavky na otvorové výplně pro nízkoenergetické a pasivní domy. Tato konstrukce okna umožňuje také použití nejmodernějších sendvičových materiálů, kombinujících dřevo s PUR materiály.

Okno IV 88 je špičkový a komfortní výrobek, splňující požadavky těch nejnáročnějších zákazníků. V celé historii moderního stavebnictví tvořilo okno jako takové místo s nejvyšším únikem energie. Při použití kvalitně vyrobených a zabudovaných oken tohoto typu se situace mění. Dřevěné okno se stává prvkem zdobící interiér i exteriér, ale zároveň energii šetřící součástí stavby.Popis oken a dveří

Materiál:
- lepený dřevěný hranol o tloušťce 68, 78 nebo 88 mm
- materiál smrk, modřín, dub, meranti
- hranol fixní nebo napojovaný v několika variantách
- balkí³nové křídlo s rozšířením na 98 nebo 110 mm
- vchodové křídlo s rozšířením na140 mm
- možnost použití hranolů, kombinujících dřevo a PUR materiály
- možnost použití hranolů typu „AIROTHERM“

Kování:
- MACO - celoobvodové s mikroventilací
- u typů 68 na přání bezpečnostní třída „C“
- u typů 78 a 88 v základní nabídce bezpečnostní třída „C“
- v ceně vchodových dveří hliníkový práh s přerušeným tepelným mostem

Okapnice:
- u oken 68 typ DONAU s dřevěnou nalehávkou
- u oken 78 a 88 zcela nový typ SPREE se sníženým tepelným mostem
- čtyři barevná provedení
- křídlové okapnice u všech typů ve standartu

Povrchová úprava:
- komplexní systém ochrany dřeva firmy SIKKENS
- hloubková impregnace
- nanášení základní vrstvy máčením
- dvojnásobný vysokotlaký nástřik vrchní silnovrstvou lazurou
- ošetření čelních ploch a spár ochrannými tmely
- široká paleta odstínů lazur a krycích nátěrů
- možnost dvoubarevného provedení

Zasklení:
- izolační dvojsklo o celkové tloušťce 24 mm
- izolační trojsklo o celkové tloušťce 34 nebo 44 mm
- v základní nabídce plast- nerezový distanční rámeček
- skla bezpečnostní lepená, kalená, ornamentální

Kliky:
- bezpečnostní vchodové kliky v pěti provedení a několika barevných odstínech
- zamykání systémem klika - klika, nebo klika - koule

Dřevo je přírodní produkt, proto jednotlivé díly mohou vykazovat částečné barevné odlišnosti, přestože jsou ze stejné dřeviny. Také při povrchové úpravě provedené lazurou se mohou barevné odlišnosti objevit a nemohou být předmětem případné reklamace.

Dřevo není homogenní materiál a nevykazuje stále stejné fyzikální a chemické vlastnosti. I stejný druh dřeviny má podle místa růstu, průběhu letorostů, směru řezu (a mnoha dalších faktorů) poměrně odlišné vlastnosti. Těmi důležitými jsou z hlediska barevného provedení hustota dřeva nebo podíl tvrdých a měkkých vláken. Rozdílná nasákavost dřeva způsobuje v konečném efektu barevné rozdíly, které výrobce nemůže při nejlepší vůli ovlivnit.

Kontrola konečného barevného provedení právě dodaných výplní otvorů porovnáním s předloženým vzorkem nebo s dříve dodanými výrobky může, ze zcela přirozených důvodů dopadnout tak, že je nalezena určitá očima rozeznatelná diference. Záleží i na individuálních schopnostech toho kterého okna. Tato diference (mírná odchylka) od předloženého vzorku by neměla být příčinou a předmětem reklamace a je třeba s ní počítat.

Základní barevné odstíny

Starmon s.r.o.

telefon: 465 321 535, mobil: 725 046 994 / 725 015 008

e-mail: starmon.oknaeu@starmon.cz, internet: www.starmon.cz

©2009 Starmon s.r.o., design by chobex.cz